Sedef Önde

Diet-Time Polikliniğinin Medikal Estetik Hekimi Sedef Önde ilk ve ortaöğrenimini doğduğu yer olan Muğla’da tamamladıktan sonra İzmir Kız Lisesi’ni ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi.Mecburi hizmetini yaparken yaşadığı tecrübeler ve çocuk sevgisi onu birinci basamak sağlık hizmetinde çalışmaya yöneltti.

Uzun yıllar sağlık ocağı hekimi olarak görev yaptığı Marmaris’te yüzlerce bebeğin,çocuğun ve annenin hayatına dokundu.Turizm hekimliği yaptı,bu güzel turistik kente dünyanın pek çok yerinden gelen ziyaretçilere sağlık hizmeti sundu,güzel dostlar edindi.

1995-1996 yıllarında Londra’da mesleği ile ilgili çalışmalarda bulundu.

Emekli olunca İzmir’e yerleşme hayallerini 2014 yılında hayata geçiren Sedef Önde,çalışma hayatından fazla uzak kalamayarak,bu kez de farklı bir alan olan medikal estetiğe yöneldi.Bu konuda eğitimler aldı,konferans ve seminerleri izleyip,kongreleri takip etti.

2015 yılında Diet-Time ekibine katıldı. Polikliniğin medikal estetik birimini yönetmenin yanında web sitesindeki blogunda hem estetik, hem de genel sağlık konularında yazılar yazmaktadır.

Evli ve iki kız çocuk annesidir.İyi derecede İngilizce bilmektedir.

top