İzmir Lazer epilasyon

İstenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmayı hangi kadın istemez? Okul-İş Yaşamı, Eş-Anne olmanın getirdiği sorumluluklar derken, kendimize kalan az bir zamanı da neden eski usul epilasyon yöntemleri ile iyice kısaltalım? Arkadaşlarla buluşmak, bir fincan kahve ve bir kitapla bir koltuğa kıvrılmak, spor yapmak gibi yaşam kalitesini arttıran keyifli aktiviteler varken... Saçlarımız için kuaförlerde uzun saatler harcıyoruz zaten, bari epilasyon için kalıcı çözümler üreten yöntemleri seçelim. Bu kalıcı yöntemleri izmir lazer epilasyon merkezleri arasında en kaliteli cihazı bulunduran Diet Time Estetik merkezinde bulabilirsiniz.


Geçtiğimiz yüzyılda yaşayan hem cinslerine göre, modern çağın kadınları bu konuda çok şanslı. Neden mi? Çünkü teknoloji; telekomünikasyon, tıp, mühendislik gibi alanlarda ilerlerken, biz kadınları da unutmuyor. Hayatımızı kolaylaştıracak, kendimize daha çok zaman ayırmamızı sağlayacak yeni ürünler sunuyor.

Diettime ekibi olarak biz; son teknoloji ürünü Gentlelase-Pro Alexandrite Tipi Lazer Epilasyon cihazımız ile sizleri istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmaya davet ediyoruz. Kendinizi daha özgür, daha rahat hissetmenizi sağlayacak ve en çok 4-6 seans sürecek bir uygulama için ilk adımı atın ve bizi arayın.

Lazer Epilasyon Nedir?

Uygun dalga boyundaki lazer ışınının kıl folikülünde bulunan melanin pigmenti tarafından absorbe edilmesi ve bu arada oluşan enerjinin kıl folikülünü tahrip etmesi prensibine dayanan bir epilasyon yöntemidir.

Lazer Epilasyon hangi bölgelere yapılır?

Lazer epilasyon;göz çevresi ve kulak boşluğu hariç tüm vücut bölgelerine uygulanabilmektedir.Kolaltı,kol ve bacaklar,genitalbölge,dudak üstü(bıyık) ,göğüs,karın ,erkeklerde iki kaş arası bölge,elmacık kemiği üstü,omuz ve sırt,kalça,sporcu erkeklerde bacaklar ve göğüs, en çok talep gören yerlerdir.

Lazer Epilasyon işlemi ne kadar sürer?

İşlemin yapılacağı vücut bölgesine,alanın genişliğine ve kıl yoğunluğuna bağlı olmak üzere seans süreleri değişmektedir.Örnekleyecek olursak, bıyık için 1-3 dakika,kol altı için 5-8 dakika,genital bölgeye 5-10 dakika,tüm bacağa yaklaşık bir saatlik süre yetmektedir.

Lazer Epilasyon ağrı yapar mı?

Lazer epilasyon çok şiddetli ağrıya neden olmaz.Sadece hafifçe gerilmiş bir lastiğin cilde çarpması ile oluşan acıya benzer bir his oluşabilir.Kişilerin ağrı eşiğine bağlı olmak üzere bu his derece olarak farklı algılansa da katlanılamayacak bir ağrı oluşmaz.

Lazer Epilasyon da kaç seans sonra sonuç alınabilir?

Biz kliniğimizde uyguladığımız işlemlerde 3.seanstan itibaren sonuç almaktayız.Aslında ilk seansı takiben de tüylerde azalma belirgin şekilde görülmekle beraber,vücuttaki kılların gelişim evreleri her birinde farklı olduğundan,tatmin edici sonuca ulaşmak için,uygulanan vücut bölgesine bağlı olmak üzere 3-6 seans gerekmektedir.

Lazer Epilasyon ne zaman yapılmalı?

Lazer epilasyon için en uygun zaman sonbahar –kış aylarıdır.Güneş ışınlarının çok aktif bir şekilde yeryüzüne indiği ve güneşlenme keyfinin yaşandığı yaz aylarında yapılmasını önermiyoruz

Lazer Epilasyon dan nasıl sonuç alınır?

Şunu belirtmek gerekir ki lazer kullanılan dahil hiçbir epilasyon yöntemi istenmeyen tüylerden %100 kurtulmayı sağlamaz.Ağda,jilet,tüy dökücü krem ile yapılan epilasyonlarda kıllar kısa süre sonra ve aynı hatta daha fazla yoğunlukta çıkmaktadır.Lazer epilasyon uygulandığında ise kıllarda %80-90 oranında azalma olmakta, yeniden kıl çıkması haftalar ,hatta aylar almaktadır. En iyi sonucu almak için,3-6 seanslık ilk uygulamadan sonra yılda bir kez yapılacak idame uygulamaları tavsiye edilmekte,çoğunlukla buna gerek bile kalmamaktadır.

Lazer Epilasyon kimlere uygulanmaz?

Lazer epilasyon hamilelere,kalphastalarına,psoriasislilere, tedavi maksadıyla roaccutane,tetrasiklinvb ilaç kullanmakta olanlara,açık yaraları olanlara,herpes enfeksiyonu geçirenlere,yakın zamanda solaryum veya güneş banyosu ile bronzlaşmış kişilere ve ergenlik dönemini tamamlamamış gençlere uygulanmaz.

Lazer Epilasyon kızarıklık yapar mı?

Lazer epilasyon uygulamadan sonra ciltte hafif bir kızarıklık ve kıl diplerinde kabarmalar yapabilir.Ancak bunlar beklenen durumlardır,kalıcıdeğildir.Lokal buz uygulaması yapılarak veya rahatlatıcı etkiye sahip kremler sürülerek cildin rahatlaması sağlanır.

Lazer Epilasyon dan sonra neler yapılmaz?

Lazer epilasyondan sonra vücuda deodorant,parfümsürülmemeli,bir hafta süreyle güneş banyosu yapmamalı,kese ve peelingle vücut temizliği yapılmamalıdır.

Lazer Epilasyon dan sonra ne yapılmalı?

İşlem bittikten sonra güneşten korunmak için mutlaka yüksek koruma faktörlü bir krem,losyonuygulanmalıdır.Ilık duş alınabilir ancak cildi tahriş edecek kese,peeling gibi işlemlerden kaçınmalıdır.Kızarıklıkmevcutsa,buz,rahatlarıcı krem gibi uygulamalar yapılabilir.

Lazer Epilasyon işleminden kaç gün sonra denize girilebilir?

Bir hafta sonra denize girilebilir.

Lazer Epilasyon işleminin fiyatı ne kadardır ve nasıl belirlenir?

İşlemin yapılacağı vücut bölgesine,kıl ve cilt yapısına bağlı olarak ve alınacak paket çeşitlerine göre fiyatlandırma yapılmaktadır.

İzmir Lazer Epilasyon Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirim?

Polikliniğimizde, en son teknoloji ürünü Alexandrite cihazı ile mümkün olan en kısa sürede ve en etkin biçimde istenmeyen tüylerinize çözüm sağlamaktayız.Ücretsiz ön görüşme için Diet-Time Polikliniği’ni ziyaret ederek doktorumuz ve uzman estetisyenlerimizle görüşebilir, 0 232 422 44 92 veya 0 530 668 41 25 nolu telefonlarımızı arayarak aklınıza takılanları sorabilir ve ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

Lazer epilasyon ile ilgili daha ayrıntılı açıklamalara makaleler bölümünden ulaşabilirsiniz.

Sevgiyle kalın...


top