CİLT BAKIMI NEDİR?

Cildimiz vücut ısısını düzenlemek,toksinlerin bertarafını sağlamak,dış etkenlerden vücudu korumak gibi daha pek çok görevleri olan önemli bir organımızdır.Vücut ağırlığının %15’ini oluşturur ve yaklaşık 2 metrekarelik bir alanı kaplar.


Estetik açıdan baktığımızda ise dış dünyada bizimle ilgili ilk algının oluştuğu bir yapıdır.Tüm bu nedenlerle cildimiz özen gösterilmeyi,iyi bakılmayı ve korunmayı bekler.

Hepimizin evimizde uyguladığı günlük cilt bakımı ritüeli önemlidir ancak yapılması gerekenlerden sadece biridir.Belli bir yere kadar yeterli olur. Bununla birlikte yapılacak profesyonel cilt bakımı ise, cilt yapınızın tanımlanması,varsa sorunların zamanında ortaya konması ve çözümü,yaşlanma belirtilerinin önlenmesi-geciktirilmesi gibi faydalar sağlar ve hiç değilse ayda bir kez yapılmalıdır.

Cilt bakımı deyince akla sadece kozmetik ve estetik yaklaşımlar gelmemelidir.Cilt sağlığını koruyacak önlemler alınmadığı sürece dışarıdan yapılacak bakımların bir anlamı yoktur.Sigara bağımlılığı ,alkol ve kafein içeren içeceklerin aşırı tüketimi,fast-food türü gıdaların sık yenmesi gibi sayısız etken cilt sağlığını bozmakta,cildin yaşlanmasını hızlandırmaktadır.

Diet-Time Medikal Estetik Birimi olarak biz düzenli profesyonel cilt bakımı hizmeti sunmanın yanında cildinizle ilgili karşılaşabileceğiniz veya hali hazırda yaşamakta olduğunuz cilt problemlerinin çözümünde size yardımcı oluyoruz.Medikal Estetik Hekimi,Estetik ve Plastik Cerrah ve uzman estetisyenlerden oluşan ekibimiz cildinizle ilgili her tür talebinizi değerlendirip varsa sorunları gidermek için her zaman yanınızdadır.


top